Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

NOMINACE - VÝSTUPY ROKU ČHS 2021

NOMINACE - VÝSTUPY ROKU ČHS 2021

Ačkoliv se svět stále nevrátil do normálu a jeho brány se ani v roce 2021 neotevřely dokořán, rozhodně se podařilo pár výprav a výjezdů, ať už za hranicemi nebo tady u nás, které rozhodně stojí za zmínku. Proto i pro letošek vyhlašujeme anketu Výstupy roku ČHS. Oceněny budou ty nejlepší sportovní výkony roku 2021, které se českým lezcům a sportovcům podařily v horách i na skalách.  

VR_2021_NOMINACE

 

Využijte příležitosti a nominujte výstup, přelez či skialpinistický sjezd, který se v letošním roce podařil vám, vašim přátelům nebo známým. Do soutěže lze nominovat pouze výkony, kde alespoň jeden člen družstva je členem ČHS. 

 

Horolezecké výkony jsou hodnoceny v osmi kategoriích:

        velehory nad 6 000 m n.m.

        hory pod 6 000 m n.m. – mixový a ledovcový charakter

        hory pod 6 000 m n.m. – skalní charakter a big wall

        sportovní lezení

        pískovcové a jiné tradiční lezení

        bouldering

        mixy a ledy sportovního charakteru, drytooling

        skialpinistické výstupy a sjezdy

 

V každé z kategoríí může být udělen Výstup roku a Čestné uznání, případně též Výstup roku s hvězdičkou za mimořádný výkon posouvající hranice světového lezení v dané disciplíněSamostatné ocenění Talent roku mohou dostat mladí lezci do 18, resp. do 25 let. 

 

Podávání nominací probíha prostřednictvím nominačního formuláře, který můžete zasílat do středy 6. ledna 2021, e-mailem na adresu michaela.kosatkova@horosvaz.cz. 

Pokud budete nominovat výkon jiné osoby, musí s tím dotčená osoba souhlasit.

 

Nominované výkony bude hodnotit Komise alpinismu ČHS ve spolupráci s vybranými tuzemskými i zahraničními odborníky.

 

ZMĚNA: V rámci Jizerské 50 budou slavnostně vyhlášeny vybrané nominace, které následně budou vyhodnoceny odbornou porotou a samotná ocenění budou následně vyhlášena v rámci programu Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují.

 

Pokud vás zajímá, které výkony byly oceněny v předchozích letech, podívejte se do našeho archivu Nejlepší horolezecké výkony - archiv

 

Podrobnosti najdete zde: 
Výstupy roku ČHS za rok 2021 - podmínky

 

Těšíme se na vaše návrhy.

 

 


M. Košatková, ČHS