Metodické kurzy a další akce v roce 2014

17. 12. 2013 | Rubrika: Vzdělávání

Metodická komise ČHS připravila na rok 2014 další kurzy pro instruktory a metodické akce pro členy ČHS i lezeckou veřejnost.

V roce 2014 se členové ČHS mohou opět přihlásit do kurzů pro instruktory, jejichž úspěšné absolvování jim umožní získat některou z kvalifikací: instruktor sportovního lezení (Sport Climbing Instructor - SCI), instruktor skalního lezení (Rock Climbing Instruktor - RCI), nebo instruktor horolezectví (High Alpine Leader - HAL).

Vzdělávání je určeně těm, kdo se chtějí podílet na metodickém výcviku členů ČHS, zejména v rámci oddílů. Získaná kvalifikace má pětiletou platnost a poté ji lze prostřednictvím doškolení prodloužit. Podrobné informace o školení instruktorů naleznete v rubrice Instruktoři ČHS, přehled kurzů v rubrice Školení pro nové instruktory.

Instruktoři ČHS, kteří si chtějí prodloužit kvalifikaci, se mohou přihlásit na doškolení, kterých je v roce 2014 nabízeno jedenáct. Pro prodloužení kvalifikace je nutno absolvovat dvě doškolení, jedno z nich musí být zaměřeno na první pomoc. Přehled doškolovacích kurzů naleznete v rubrice Doškolení instruktorů.

Pro členy ČHS i pro ostatní lezce jsou určeny otevřené metodické dny nebo víkendy, které jsou na rok 2014 naplánovány čtyři. Všechny metodické akce se konají pod záštitou hlavního partnera ČHS, společnosti adidas. Jeden víkend je zaměřen na lezení v ledu, další tři na skalní lezení. Přehled akcí naleznete v rubrice Metodické akce pro veřejnost, aktuální informace jsou zveřejňovány na hlavní straně webu.

B. Valentová, tajemnice