Zlatý cepín pro Máru Holečka a Zdeňka Háka

24. 09. 2018 | Rubrika: Alpinismus

V sobotu 22. 9. se v Polsku v rámci Mountain Festival Ladek uskutečnilo slavnostní předání Zlatých cepínů -Piolets d´Or - za rok 2017.

Letošní ročník ankety je pro české horolezectví mimořádný, neboť poprvé v její historii získali ocenění čeští horolezci - Marek Holeček a Zdeněk Hák za prvovýstup Satisfaction na Gasherbrum I. Velké gratulace oběma!

M. Holeček Zlaté cepíny 2017

Slavnostního ceremonálu se zúčastnil jen Mára; omluveného Zdeňka "Háčka" nahradila Markova dcera.

Prvovýstup JZ stěnou Gasherbrumu uskutečnil Marek se Zdeňkem na  přelomu července a srpna loňského roku. Cesta s obtížností ED+ zvládnutá alpským stylem byla pojmenována na památku Zdeňka Hrubého, byla v zimě 2018 oceněna v anketě ČHS - Výstup roku s hvězdičkou.

Prvovýstup na Gasherbrum I. - zpráva na webu ČHS.

Další informace a fotografie jsou na facebooku festivalu.

B. Valentová, sekretariát ČHS