Začaly přípravy dalšího ročníku soutěže Mladí horalové.

14. 12. 2021 | Rubrika: Alpinismus, Oddíly a mládež

V neděli 28. 11. začaly přípravy dalšího ročníku soutěže Mladí horalové. V Kokořínském dole se setkali zástupci Komise mládeže ČHS se zástupci pořadatelských horolezeckých spolků HO Satalice a LK Mšeno.

Obhlídka terénu
V roce 2022 se po dvou ročnících konaných na Moravě vrací celorepublikové kolo soutěže zpět do Čech. Pořadatelem 5. ročníku bude Horolezecký oddíl Satalice z Prahy s podporou Lezeckého klubu Mšeno.

V rámci setkání proběhla první obhlídka skalních terénů společně s Martinem Machem z LK Mšeno, znalcem místních poměrů a už teď můžeme prozradit, že se Mladí horalové uskuteční ve velmi atraktivní lokalitě - konkrétně na Kokořínsku v okolí Růženina dolu. Prohlédli jsme si také zázemí, které závodníkům poskytne Autocamp Kokořín.

V průběhu setkání byly diskutovány možné varianty závodní trasy a případné vytvoření dvou různých okruhů. Jeden okruh pro mladší kategorii závodníků a jeden pro kategorii starších. Pokud jde o samotné soutěžní disciplíny, bude 5. ročník patřit mezi ty konzervativnější. Prozatím neplánujeme zařadit žádnou bonusovou disciplínu. Drobné změny nás čekají pouze na stanovišti Orientace. Novinkou je, že 5. ročník bude otevřený pro všechny kluby ČHS. O dalším dění okolo finálového kola soutěže Mladí horalové vás budeme průběžně informovat na webu ČHS v sekci Mladí horalové.

Termín finále byl stanoven na sobotu 17. 9. 2022.

J. Faflák, Komise mládeže ČHS