Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

Výstupy roku 2022 - nominace

Výstupy roku 2022 - nominace

Stejně jako každý rok i letos oceníme nejlepší české horo/lezecké výkony na skalách, v horách i v bouldrech v uplynulém roce - v tradiční anketě Výstupy roku. 

 

Letos přinášíme novinku: Do soutěže o nejlepší sportovní výkony jsme zařadili i závodní disciplíny - sportovní lezení, závodní skialpinismus a ledolezení!

 

VR 2022

Nejlepší výkony v tradiční, nezávodní části soutěže mohou být, jako vždy, oceněny titulem Výstup roku a Čestné uznání, případně též Výstup roku s hvězdičkou za mimořádný výkon posouvající hranice světového lezení v dané disciplíně. Ve výjimečných  případech může být uděleno také ocenění Talent roku pro mladé sportovce dosahujících úctyhodných výkonů vzhledem k věku či nově Zvláštní ocenění ČHS například za víceletý mimořádný projekt (Koruna Himálaje apod.)

 

V nové části soutěže, ve které budou hodnoceny výkony v průběhu celé  uplynulé závodní sezony, budou moci ti nejlepší získat titul Sportovec roku, Čestné uznání, a také Talent roku (pro závodníky, kteří se vzhledem ke svému věku nemohou účastnit mezinárodních závodů pořádaných mezinárodními sportovními federacemi).

 

Shromážděné nominace bude hodnotit odborná porota, ve které budou i naši trenéři, kteří jsou nejlépe schopni vyhodnotit úspěchy závodníků. 

 

Nejhodnotnější výkony v průběhu roku samozřejmě sledujeme, budeme však rádi, když nám pomůžete a opět se zapojíte. Využijte příležitost a nominujte výstup, přelez, skialpinistický sjezd či nově závodní úspěchy, které se v letošním roce podařily vám, vašim přátelům nebo známým. 

Pokud budete nominovat výkon jiné osoby, musí s tím dotčená osoba souhlasit.

 

Podávání nominací probíha prostřednictvím online formuláře:


NOMINAČNÍ FORMULÁŘ

 

 

Nominace lze podávat do 14. března 2023.

 

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne opět koncem srpna v rámci Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují. 

 

Pravidla Výstupů roku 2022

 

Těšíme se na nominace!

 

 


ČHS