Vyhlášení výsledků ankety Horolezec roku 2015

23. 11. 2015 | Rubrika: Alpinismus

V neděli 22. listopadu 2015 byly na Mezinárodním festivalu alpinismu v Praze vyhlášeny výsledky ankety Horolezec roku 2015, kterou pořádá Český horolezecký svaz a společnost ALPY, zastupující Alpinvereine Österreich. Na  hodnocení se podílí také odborná horolezecká média - v letošním roce se zapojil časopis lidé a HORY a webové portály Lezec.cz a Horyinfo.cz.

20151122_9823Foto P. Jandík, horyinfo.cz

Vítězem ankety se stal a titul Horolezec roku 2015 získal, podle očekávání, Adam Ondra. Porota jej ocenila za přelezení cesty Chromozome Y (9a flash - , prosinec 2014, Švýcarsko), za boulder Jade (8B+, červen 2015, Rocky Mountain) a za dvě stříbrné medaile z letošního Mistrovství Evropy v lezení na obtížnost a v boulderingu.

Druhou příčku obsadila Lucie Hrozová, kterou porota ocenila za drytoolingovou cestu Low G Man, kterou Lucie přelezla jako první žena na světě (D14, únor 2015, Itálie).

O třetí místo se letoš dělí tři horolezci: Jan Zbranek a Dušan Janák získali toto ocenění za přelezení cesty Bellavista na Cima Ovest di Lavaredo (8c, 22 délek, září 2015, Itálie) a Libor Hroza ml. za zlatou mediali z Mistrovství Evropy 2015 v lezení na rychlost.

Všem patří velké gratulace.

B. Valentová, sekretariát ČHS