Vyhlášení soutěže Horolezec roku 2011

Český horolezecký svaz a společnost ALPY, spol. s r.o., zastupující Oesterreichischer Alpenverein v ČR (OEAV, sekce 608) vyhlašují soutěž Horolezec roku 2011. Cílem této soutěže je vybrat a ocenit nejlepší (horo)lezecké výkony a také propagovat horolezectví v ČR.

Ocenění bude uděleno třem nejlepším výkonům z oblasti horolezectví, bez ohledu na to, zda se jedná o výškové horolezectví, závodní lezení, skialpinismus či bouldering. Nejlepší výkon a jeho protagonista získá titul Horolezec roku 2011.

Tři nejlepší výkony uskutečněné v období od 1.8. 2010 do 31.8. 2011 (v návaznosti na loňský ročník soutěže) budou vybrány z osmi nominací, které navrhl ČHS a spol. ALPY. Hodnocení a výběr provedou vedle Výkonného výboru ČHS a společnost ALPY také odborná média, která byla požádána o spolupráci: časopisy Montana, lidé&HORY a Everest a webové portály lezec.cz a horyinfo.cz.

Nominovány byly tyto (horo)lezecké výkony:

• Dušan Janák - Erectissima, 10-, prvovýstup v severní stěně Cima Grande, kontinuální volný přelez Erectissimy, srpen 2011
  • Dušan Janák a Pavel Vrtík – Tatranský double na Ganek, první volný přelez Centrálního koutu na Galerii Ganku + Velký Ganek, UIAA 8, M8-, Vysoké Tatry, březen 2011
  • Lucie Hrozová - Law and Order, M13+, Diebsöfen, březen 2011
  • Adam Ondra - L'Avaro na Tetto di Sarre, 8c+, OS, Grand Paradiso, červenec 2011
  • Adam Ondra – Tough Enough, 8b+ PP, 8c PP, 1. volný přelez dvou variant cesty, Tsaranovo valley, Madagaskar, září/ říjen 2010
  • Adam Ondra – Planta de Shiva, 9b, Oliana, prvopřelez, duben 2011
  • Adam Ondra – 1. místo za kombinaci na MS ve sportovním lezení v Arcu, červenec 2011
  • Petr Resch – Knockin´ on Heaven´s Door, 8c, prvovýstup, kámen Dědek, Petrohrad, listopad 2010

Slavnostní vyhlášení soutěže Horolezec roku 2011 proběhne na Smíchovském festivalu alpinismu v Národním domě na Smíchově, který se bude konat ve dnech 1. - 4.12. 2011.

B. Valentová, tajemnice ČHS

| Komentáře(5)