Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Vyhlášení Horolezce roku 2013

Vyhlášení Horolezce roku 2013

Součástí nedělního programu Mezinárodního festivalu alpinismu bylo také vyhlášení výsledků soutěže Horolezec roku, kterou společně pořádá Český horolezecký svaz a společnost ALPY. 

 

Do soutěže byli nominováni horolezci, kteří získali v daném roce ocenění Výstup roku (od ČHS) a ti, kdo získali ocenění Výstup roku od společnosti ALPY. O vítězích rozhodovali prostřednictvím bodování nejen organizátoři soutěže, ale také odborná horolezecká média - webové portály lezec.cz, horyinfo.cz a časopisy lidé a HORY a Everest.

 

foto P. Jandíkfoto P. Jandík 

Za fotografie děkujeme P. Jandíkovi z horyinfo.cz.

 

Nejvíce bodů, všemi očekávané vítězství a hlavně titul Horolezec roku 2013 získal Adam Ondra a jeho cesta Change (projekt i první přelez). Jedná se o nejtěžší cestu na světě (9b+) a Adam ji vylezl na podzim loňského roku ve své oblíbené oblasti Flatanger v Norsku. 

 

Druhé místo v soutěži získal Marek Holeček a Zdeněk Hrubý (in memoriam) za prvovýstup Thumba Party SZ stěnou Talungu (7.349 m n.m.), který uskutečnili v květnu letošního roku. Výstup byl uskutečněn alpským stylem, obtížnost M6+, WI6.

 

Třetí místo získala Lucie Hrozová za to, že dokázala jako první žena přelézt drytoolingovou cestu Ironman (M14); jednalo se o první ženský přelez této obtížnosti vůbec. Lucie tím dokončila trilogii cest R. Jaspera ve švýcarském Eptingenu (cesty Spiderman, Superman a Ironman).

 

Všem oceněným patří velké gratulace a přání, aby se dařilo i v dalším roce.

 

S výsledky předchozích ročníků Horolezce roku se můžete seznámit v rubrice Nejlepší horolezecké výkony - archiv.

 

B. Valentová, tajemnice

| Komentáře(0)