Všechny ženy do Skaláku! Pozvánka na česko-slovenský sraz horolezkyň

29. 06. 2022 | Rubrika: Skály a bouldering, Alpinismus

Po loňském 3. ročníku česko-slovenského srazu (horo)lezkyň na slovenské Kalamárce přicházíme s pozváním na další společné lezení pod patronací ČHS a Jamesu, tentokrát na českém písku ve Skaláku.

P6100074loga_s

Čtvrtý ročník srazu horolezkyň se bude tentokrát konat 28.-31. 7. v nejtradičnější baště českého pískovcového lezení – Hruboskalsku, tedy Skaláku. Řečeno slovy Josky Rakoncaje: „Skalák má svoji zvláštní, jedinečnou atmosféru. Je mnoho míst, kde si horolezec daleko lépe zaleze a nemusí se bát, že mu pod nohou upadne stup nebo v ruce zůstane chyt, avšak atmosféra Skaláku je jenom jedna“. Pojďme si ji tedy společně užít!

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je zajištěno na "Turnovské - horolezecké chatě TJ Český Ráj, a to od čtvrtka 28. 7. až do úterý 2. 8., takže, kdo bude chtít, může si „oficiální“ čtyřdenní pobyt prodloužit.

Spaní ve vlastních spacácích, eventuálně v autě; stanování u chaty není povoleno.

K dispozici velká společenská místnost, vybavený kuchyňský kout a WC. Za rozsáhlejší hygienou (rozuměj sprchou či vykoupáním) nutno vyrazit do kempinku Sedmihorky vzdáleného cca 800m (zde sprchové automaty na dvacetikorunové mince a koupaliště).

Parkování s omezenou kapacitou na vyhrazeném místě pod chatou. Příjezd možný od čtvrtka cca 10 hod. ráno.

Turnovská

STRAVOVÁNÍ

Snídaně, popř. večeře lze uvařit z vlastních zásob v kuchyňce (vařiče, rychlovarná konev, nádobí k dispozici). Občerstvení a stravování v blízkosti chaty v restauraci Koupák (zde nejbližší točené), v kempu Sedmihorky nebo v Lázních Sedmihorky, večeře v restauraci Even vzdálené cca 1,5 km.

PŘÍSTUP

Ze silnice Turnov - Jičín (železniční i autobusová zastávka Karlovice-Sedmihorky) odbočit směrem na Lázně Sedmihorky, ale pokračovat rovně na Podháj. Hned za restaurací Koupák (cca 100m) je vpravo pod lesem chata.

LEZENÍ

Pro lezení „na strouhance“ je potřeba (kromě morálu) řada smyček různých průměrů a druhů, popř. tzv. ufony a „pchátko“. Ve Skaláku platí zákaz použití magnézia a lezení na mokrém pískovci. Zjišťování aktuálních lezeckých podmínek na https://www.hruboskalsko.cz/. V případě nepříznivých podmínek lze lézt na Panťáku (zde lezení s mágem povoleno), Suchých skalách či jinde v okolí.

UŽITEČNÉ ODKAZY

Další možnosti ubytování kempink Sedmihorky nebo penzion Podháj, motel Even.

Kompletní turistické informace včetně tipů na výlety a aktuální akce naleznete na webu Českého ráje

KONTAKT

Svůj úmysl přijet, prosím, oznamte v dostatečném předstihu, ideálně do neděle 24. 7. na mail, popř. telefon uvedený níže. Uveďte přibližně od kdy do kdy a také popř. s kým (rodina, přítel, nepřítel, pes). K představě o přibližném průběhu akce viz loňský ročník na Kalamárce.

Na viděnou v Ráji!

Alena Čepelková