Sweet 65´, Kohe Uparisína 6.260 m

29. 09. 2008 | Rubrika: Alpinismus | Komentáře (0)

Zdravím všechny z Afghoše.

Naše expedice DEVOLD Triple North Walls ,a teď už to mohu říci s klidem jako fakt, jelikož znovu sedíme s Honzíkem nazpět v Kábulu, usrkáváme podpultový Foster's Famous Beer, že ...... JE TO TAM. Jinými slovy dvě třetiny výpravy jsou za námi a na kouzelný  sněhobílý  diamant Uparisínu zasazený do údolí Išmurch vede nová cesta  SWEET 65'.

Sweet 65´, Kohe Uparisína 6.260 mMára a Honza

Vylezeno alpským stylem 13.- 16.9, dohromady 80hod. Dva výživné bivaky ve stěně a jeden vrcholový jako rána z milosti. Obtížnost WI 5 Severozápadním 1600metrů vysokým zářezem  s celkový sklonem 70°. O cestě se dá říci, že má přívlastek fyzicky demoliční s typickým a nezaměnitelným odérem doutnající koudele za pozadím. Proč jsme to tak pojmenovali a jak se vše semlelo v nejšťavnatějších  chvílích, sesmolím a pošlu ještě dřív, než opustíme klouzavým letem tuto bouřlivě bublající půdu na poslední část našeho čundru v nepálským  Himálaji.

Sweet 65´

Mára a Honza