Soutěž o Alpské výstupy roku 2009

31. 03. 2009 | Rubrika: Alpinismus | Komentáře (0)
Komise alpinismu vyhlašuje soutěž Alpské výstupy roku 2009, která je určena pro všechny zájemce o alpské lezení, kteří jsou v ČHS, ale nejsou členy reprezentačních družstev.

Do soutěže mohou být přihlášeny kterékoli vícedélkové cesty vylezené na území Alp – počínaje nejvýchodnějšími oblastmi (Rax, Schneeberg ,Gutensteinské Alpy atp.) až po jihozápadní Přímořské Alpy. Přihlášené cesty musejí být alespoň 5-ti délkové (s výjimkou sportovních mixů a ledů, kde stačí třídélkové cesty).

Pro ty nejlepší jsou připraveny ceny, které věnovali sponzoři Alpských výstupů roku 2009.

Bližší informace  o soutěži naleznete v rubrice Komise alpinismu  Alpské výstupy roku 2009 a na webových stránkách soutěže: www.alpy2009.wz.cz

Sponzoři a předměty věnované na ceny:

www.mytendon.com  -   TENDON, výrobce statických a dynamických lan.

- lano Tendon Master 7.8mm, 2x 50 m

www.petzl.cz - PETZL, výrobce vybavení pro horolezectví, speleologii, práci a záchranu.

- 2x nový blokant ASCENSION

- 4x jisticí a slaňovací brzda REVERSO3

- 2x sedací úvazek CALIDRIS

- 2x přilba ELIOS

- 10x karabina LOCKER

www.freytagberndt.cz - Vydavatelství Freytag & Berndt  věnovalo knihy s lezeckou tematikou.

- 1. a 2. díl Bezpečnost a riziko na skále a ledu od Pita Schuberta

- Lezení v Sasku od Jardy Maršíka a Pavla Žofky

- Yosemity od Alexe Hubera a Heinze Zaka

-  Strmý svět - imprese z Alp od Petera Mathise, Reinholda Messnera, Willi Schwenkmeiera a Malte Roepera