Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Soustředění reprezentačních družstev v nesoutěžních disciplínách

07. 06. 2006 | Rubrika: Alpinismus | Komentáře (0)

O zimním víkendu 2. – 4. června proběhlo v klasickém horolezeckém prostředí – „U Boudů“ na Suškách – jarní soustředění členů reprezentace a současně s ním schůze komise alpinismu. Účast byla nebývalá, protože se kromě klasiků sešli i zástupci skialpinistů, závodníků v ledu a sportovních lezců (v tomto případě pouze lezkyň). Zde bych vyzdvihla výkon Míši Drlíkové, která po mé informaci, jak se do jí neznámého terénu dostane („dojedeš vlakem na Malou Skálu a pak pěšky, dřív se tak chodilo“) skutečně bez jakýchkoli dalších dotazů a GPS dorazila). Počasí bylo zřejmě zmatené z tak široké škály zájmů a ačkoli se nejprve zdálo, že se bude vtírat spíše do přízně skialpinistů nebo ledařů, umoudřilo se a tak se po oba dva dny lezlo, i když ponejvíce na Panťáku.

Jitká Mázlová na Panťáku

Ve večerním programu byly k vidění hodně zajímavé věci – například poutavé diáky ze sjezdu Les Courtes (věděli jste, že skialpinisté se skutečně řídí modifikovaným lezeckým heslem „co si vylezeš, to si také sjeď?), opravdická slide show Tomajdy Sobotky o výletu do Patagonie s Hudym, neuvěřitelné záběry z rampouchů Vaška Šatavy a komorní předpremiéra filmu Ondry Beneše a spol. z Vadi Rum  (přijeďte na festival do Teplic, máte se na co těšit!).

Večerní schůze reprezentačního družstva.

Ke zdárnému  průběhu akce přispěla Maruška Čížková, která perfektně zvládla sama občerstvovat takovou spoustu lidí, a těší se na další návštěvy z řad lezců. 

O akci se budete moci dočíst v příští Montaně z pera a objektivu Petra Jandíka, který se jednak stal novým členem komise alpinismu, jednak redaktorem svazových stránek v tomto horolezeckém médiu.

Alena Čepelková

| Komentáře(0)