Facebook

Český horolezecký svaz

Ramro Chajna

31. 10. 2005 | Rubrika: Alpinismus | Komentáře (0)

 
Bratři a sestry plující pod vlajkou Českého horolezeckého svazu,

prosím o krátkou pozornost. Ve dnech 11.10 až 15.10 tohoto roku jsme s Jeníkem udělaly novou cestu s Názvem "Ramro Chajna". Takže jen pro úplnost sečtu a podtrhnu nejdůležitější informace, jelikož Vašemu vytříbenému ostrozraku nic neunikne. Kopec se nachází v centrálním Himálaji. Dosahuje pouze srandovní výšky 6850m ve srovnání s jeho kámoši v přilehlém okolí. Vršek dobyt.... nebyl!!! Což jsou nové móresy mladé generace, v potaz myšleno nás a radši přímo adresně mě. Na zbylých tři sta výškových metrů jsme se zvysoka a na placato vys... Takže je otázka jestli z hlediska himalájského lezení a tradice, čímž mám na mysli dosažení vrcholu, jedno jak, prostě stůj co stůj, je vůbec o čem psát. No radši to dopíšu a už teď se těším na odpovědi, které mě v případě šlápnutí vedle vrátí zpět na správnou cestu.
Dál......skončil jsem s větou v centrálním Himálaji...Tak tam se nachází ten kopec, kde jsme skončili v cca 6500m.Výstup byl proveden Holečkovsky-Doudlebovským alpským stylem. Vzali jsme si batohy na pět dní a za stejný počet dní stojíme zas pod nástupem. Součet zní pět dní ve stěně. Obtížnost radši pouze navrhovaná M6+,VI 6 a odhad lezeckých metrů je měřený bez pásma cca 1900m.


Ramro Chajna Ramro Chajna Ramro Chajna

V každém případě poděkování patří klice ve vedení ze strany bafuňářů, která zatím držela nade mnou ochranou ruku. A samozřejmě Vám kláskům v lánu pole přispívajícím svým dílem na mé správně řečeno spíš na naše výpravy.

Děkuji a s úctou těbůh!

Marek Holeček
www.marekholecek.cz  
 

| Komentáře(0)