Prvovýstup na Talung v nejužší nominaci na letošní Piolets d´Or

03. 03. 2014 | Rubrika: Alpinismus, RSS - iSport.cz

Mezinárodní komise pro letošní Piolets d´Or (Zlaté cepíny) ve složení Catherine Destivelle, Erri de Luca, Karin Steinbach, Sung-Muk Lim, Denis Urubko a George Lowe vyhodnotila více než sedmdesát výstupů v horách a velehorách a vybrala z  nich pět nejvýznamnějších, mezi kterými se bude rozhodovat při udílení cen za nejhodnotnějších horolezecké výstupy v roce 2013.

Mezi nominovanými výstupy je i Thumba Party, prvovýstup na Talung, který se vloni v květnu podařil Markovi Holečkovi a Zdeňkovi Hrubému.

Dalšími nominovanými výstupy jsou:

Kunyang Chhish East, 7400 m (Pakistán) - Simon Anthamatten a Hansjorg et Matthias Auer

K6 West, 7040 m (Pakistán) -  Raphael Slawinski a Ian Welsted

Annapurna, 8091 m (Nepál) - Ueli Steck

Mount Laurens, 3052 m (Aljaška) - Mark Allen a Graham Zimmerman

Komise současně navrhla čestné uznání pro Stephane Benoist and Yannick Graziani za prokázání týmového ducha při výstupu jižní stěnou Annapurny.

Nominované výstupy budou představeny na konci března v Chamonix a v Courmayeuru, kde budou také vyhlášeny výsledky letošních Piolets d´ Or.

B. Valentová, tajemnice

(zdroj: Alpinist Magazine)