Proběhly oslavy 100. výročí SHS James

16. 08. 2021 | Rubrika: Alpinismus, Historie horolezectví
V sobotu 14. 8. proběhla ve Spišské Nové Vsi a na Popradském plese oslava 100. výročí Slovenského horolezeckého spolku JAMES, našeho dlouholetého partnera.
100 let JAMES
Výročí 100 let JAMES se slavilo v rámci Tradičného horolezeckého týždňe JAMES. Ten se  konal 9. - 15. srpna, a to nejen na Popradském plese, jak je zvykem, ale na všech chatách JAMES ve Vysokých Tatrách, tedy na Chatě pri Zelenom plese, Téryho chatě, Zbojnícké chatě, Chatě pod Rysmi a v Horském hotelu Popradské pleso. Na všech chatách se v průběhu týdne promítaly kvalitní horolezecké filmy, probíhaly diskuze a zajímavé přednášky. Součástí akce byl již tradičně boulderingový závod Tatry Boulderblast a závěrem týdne tentokrát také oficiální sláva k příležitosti jubilejního výročí. Ta se konala ve Spišská Nové Vsi, kde byla připravena slavnostní recepce, v rámci níž byla odhalena pamětní deska a křtila se kniha 100 rokov JAMES. Tradičního horolezeckého týdne i oslav výročí se účastnil také náš předseda Honza Bloudek.

Anton Pacek a Jan Bloudek
Anton Pacek, předseda JAMES a předseda ČHS Honza Bloudek u nově odhalené pamětní desky v kulturním středisku Reduta ve Spišské Nové Vsi; foto: Zoltán Demján

M. Košatková, ČHS