Připravujeme 4. ročník soutěže Mladí horalové

16. 02. 2021 | Rubrika: Alpinismus, RSS - iSport.cz, Oddíly a mládež

V sobotu 13. 2. 2021 proběhlo v Lelekovicích u Kuřimi setkání zástupců Komise mládeže ČHS a zástupců horolezeckých spolků HK Babí lom Kuřim a Lezčata.

logo

V průběhu setkání se řešili otázky týkající se již 4. ročníku soutěže Mladí horalové, kterou budou společnými silami pořádat zmíněné horolezecké oddíly z Kuřimi.

Letošní celorepublikové finálové kolo se uskuteční ve skalní oblasti Babí lom nedaleko od obce Lelekovice a to v sobotu 18. 9. 2021.

V rámci setkání proběhla první obhlídka skalních terénů a zázemí v okolí sokolovny v Lelekovicích. Byly také diskutovány drobné změny v soutěžních disciplínách. Vypadá to, že se kromě již zaběhnutých disciplín, můžeme těšit na jednu bonusovou pro starší kategorii závodníků, a to na drytooling. Drobných změn se dočká také stanoviště Orientace, na kterém bude nově nutné prokázat dovednost zacházení s lavinovým vyhledávačem. Na stanovišti Lezení bude nově zařazen bouldering.

O dalším dění okolo finálového kola soutěže Mladí horalové vás budeme průběžně informovat. Sledujte prosím také web ČHS – sekci Mladí horalové, kam budeme postupně doplňovat další informace.

Jiří Faflák, Komise mládeže ČHS