Pozvánka na weibnáře UIAA - Mountain Network Series

16. 03. 2021 | Rubrika: Alpinismus
Poslední rok pro nás lezce, horaly, sportovce znamenal především omezené možnosti v horách, na skalách i na umělých stěnách. Federace UIAA využila čas a vytvořila projekt Mountain Network Series - sérii online webinářů zaměřených na řadu témat od bezpečnosti horolezců po udržitelnost, lezení v ledu či horskou medicínu.
Webinář UIAA

Webináře budou streamovány na YouTube a první je naplánován již na tento pátek 19. března. Bude zaměřen na nedávné vytvoření iniciativy Mountain Worker Initiative (MWI), jehož cílem je pomoci podpořit a zlepšit podmínky "trekkingového průmyslu". Myšlenka na vytvoření této iniciativy je inspirována agenturou, která stojí za filmem The Porter: The Untold Story at Everest. Právě tento film bude v rámci prvního webináře uveden v úplnost. Režisér filmu poskytne vhled do jeho zážitků z Nepálu a následného dopadu, který film přinesl. V rámci panelové diskuse budou členové MWI diskutovat o svých plánech zavést a šířit obecné směrnice pro etické trekingové a horolezecké praktiky po celém světě se zaměřením na životy horských pracovníků.

Sledujte webinář živě či ze záznamu na kanálu YouTube nebo se přihlaste přímo na událost prostředictvím aplikace Zoom

M. Košatková