Pozvánka na mezinárodní sraz horolezkyň RHM 2022 ve Slovinsku

11. 05. 2022 | Rubrika: Skály a bouldering, Alpinismus

Stejně jako mnozí jiní, také horolezkyně sdružující se ve spolku RHM (Randes-Vous Hautes Montagnes ) musely v uplynulých dvou letech odložit díky covidu své tradiční letní "rande". Lepší časy ale nastaly a Slovinsko se konečně může ujmout své hostitelské role, jak bylo naplánováno na posledním srazu v Lake District 2019.

RHM 2018

Milé dámy, přijměte proto pozvání a přijeďte si na týden zalézt do srdce Julských Alp. Do země, kde má ženské horolezectví silnou a velice úspěšnou tradici. Pozvánky mohou využít nejenom zaryté horalky, jelikož na místě či do vzdálenosti 10 až 30 km je řada možností pro sportovní a zajištěné cesty, ferraty, cyklotrasy, turistické i jiné aktivity. Nemusím snad připomínat, že účast není omezena ani lezeckou úrovní, věkem a dokonce ani pohlavím - můžete si směle vzít sebou i svého přítele či manžela, pokud bez něj nemůžete být. Primárně je ovšem určena ženám a to hlavně i takovým, které nemají spolulezkyni a mohou se domluvit na lezení až přímo na místě.

Základní informace:

KDY: od soboty 2. 7. do soboty 9. 7.

KDE: camping „ŠPIK“ (u Krajnské Gory)

CENA: za osobu a noc 16,80 EUR + taxa 1 EUR/den (kemp)

K dispozici bude společenská místnost, bar a terasa. V kempu je lezecká stěna, ve vzdálenosti 10 min chůze dvě možnosti lezení na skalkách a přímo z kempu lze nastupovat na Martuljek nebo Špik.

Stále váháte?

Horská scenérie skupiny Špik je jedinečná. Severní stěna Špiku stále "láká" klasické alpinisty a zvláště alpinistky, protože v roce 1926 byla Mira Marko Debelak první, která vyvedla Diretissimu obtížnosti V+! Julské Alpy nabízejí mnoho cest V-VI stupňů v pevné skále. K dosažení majestátní severní stěny Triglavu stačí jet do Mojstrany (8 km) a nahoru údolím Vrata (13 km). Za návštěvu také stojí Mangart, který nabízí mnoho klasických "must do“ cest, stejně jako sportovní cesty s fixním jištěním. Další možnosti lezení: z Kranjské Gory se dostanete přes průsmyk Vršič (10 km) do údolí Trenta, kde je několik možností lezení (také vícedélkové cesty). Pro sportovní lezení je vhodná lezecká oblast v sedle Vršič, Blazceva skala nad Mojstranou, popř. Bohinjska Bela u Bledu (30 km) a Bohinj. A v neposlední řadě - na začátku července není v Julkách ještě tolik turistů a v kempech, v horách i na průsmyku Vršič bude relativně klid.

Níže naleznete originální znění pozvánky v angličtině a němčině a přihlašovací formulář, který v případě svého zájmu prosím vyplňte a zašlete organizátorkám do 8. 6. na e-mail 8.rD9YUS~azfT-~eXbAqO.9l a v kopii i na W-rzV-agc8m%C5c74ekm5_. Podle zájmu se můžeme domlouvat i na společné dopravě.

Přihláška_AJ_2022.pdf

Přihláška_NJ_2022.pdf