Pozvánka na letní lezecký kemp od BMC

21. 11. 2016 | Rubrika: Alpinismus

British Mountaineering Council (BMC) zve na další mezinárodní letní horolezecký kemp, který se bude konat 13. - 20. 5. 2017 v Cornwall, v Bosigranu. Na programu bude  především lezení s místními průvodci, kteří se budou obměňovat, takže poznáte různé lidi. Kdo chce, může se přiučit různým tipům a trikům při zakládání/vybírání jištění a budování štandů. Večer se lze těšit na tematické přednášky.

Akce je určena horolezcům z členských federací UIAA. Každý horolezecký svaz může navrhnout účast dvou svých členů - ideálně jednoho muže a jednu ženu, s tím, že pořádající organizace má právo v případě velkého zájmu překračujícího kapacitu akce rozhodnout o snížení této kvóty. Je preferována účast těch, kdo se ještě kempu BMC nezúčastnili.

Podmínkou účasti je věk nad 18 let, minimálně dvouletá zkušenost s lezením po vlastním na ostrém konci lana, a samozřejmě také schopnost se domluvit v angličtině.

Cena kempu 150 £ zahrnuje:

• 3x denně jídlo
  • ubytování na 7 nocí
  • 6 dní lezení se zkušenými lezci, večerní přednášky
  • možnost přiučit se pár trikům při zakládání/ vybírání, budování štandů...
  • doprava od vlakové zastávky v Penzance

video z kempu 2013

článek z kempu 2013

Přihlášky do BMC bude zasílat sekretariát ČHS. Pokud máte o účast na letním kempu zájem, pošlete mailem svoji přihlášku na sekretariát ČHS klara.cerna@horosvaz.cz, a to nejpozději do čtvrtka 29. prosince. V případě většího počtu zájemců provede výběr komise alpinismu.

Do přihlášky uveďte:

• váš věk
  • adresu, e-mail, telefon
  • kolik let lezete
  • jakou obtížnost taháte po vlastním
  • kde všude jste lezli po vlastním, případně co
  • jaký je váš zdravotní stav, zda máte nějaké dietní omezení
  • jméno vašeho příbuzného a kontakt na něj
  • velikost trička

K. Černá, sekretariát ČHS