Nominace do reprezentačního družstva 2005

01. 02. 2005 | Rubrika: Alpinismus | Komentáře (0)

A-TÝM:
Jan Doudlebský, Marek Holeček, Dušan Janák, Pavel Jonák, Tomáš Sobotka, Václav Šatava.

B-TÝM:
Tomáš Bardas, Ondřej Beneš, Jakub Cicvárek, Stanislav Hovanec, Jan Kreisinger, Luboš Mázl, Jitka Mázlová, Petr Piechowicz, Tomáš Rinn, Simona Ulmonová.

Reprezentační tým jmenovala komise alpinismu. Oproti roku 2004 doznalo družstvo některých změn. Jan Doudlebský na základě svých výkonů postoupil do „A“ družstva; v případě přidělení mimořádných finančních prostředků umožňujících rozšíření A-týmu bude do něj nominována i Simona Ulmonová. Na vlastní žádost odstoupil z reprezentace David Šťastný. Tomáš Zákora byl vyřazen pro nekomunikativnost a nezájem, Radek Lienert nebyl nominován pro odlišné priority. Jitka Kuhn-Gáberová se vdala, stala se maminkou druhého dítěte a pod jménem Mázlová se doufejme vrátí úspěšně na lezeckou scénu. Luboš Mázl se zase pokusí v plném rozsahu obnovit svoji formu po zranění z loňského léta. Do týmu byli nominováni vedle „alpinistů“ i lezci specializovaní na nezávodní sportovní lezení na skalách.

Těm, kterým se v loňské sezóně dařilo a jejich výkony byly oceněny při hodnocení „výstupů roku 2004“, přejeme, aby na ně navázali a ještě se zlepšili. Ostatním přejme více štěstí, neboť úspěšný výstup zejména v horách není vždy pouze výsledkem momentální lezecké formy a dobré přípravy.

Jako motivaci pro lezce, kteří se zatím v nominacích neobjevili, ale jejich výkonnost by je k reprezentaci opravňovala (a mají zájem se lezení na takové úrovni věnovat), bychom chtěli postupně zveřejnit malé lezecké portréty současných členů obou týmů. Zároveň připomínáme, že po celý rok je možné podávat návrhy na perspektivní členy reprezentačního týmu – vždy s udáním členství v oddílu a seznamem dosavadních výstupů obsahujícím kromě data výstupu i způsob přelezení.

Za komisi alpinismu
Alena Čepelková