Multigenerační setkání Komise alpinismu v Adršpachu

27. 06. 2022 | Rubrika: Alpinismus

Stejně jako v loňském roce i letos uspořádala Komise alpinismu v Adršpachu společné víkendové setkání (horo)lezců 4G, jehož smyslem je vzájemné propojování výkonnostních sportovců různých věkových kategorií.

setkání Adršpach

Smyslem činnosti Komise alpinismu není podpora úzké skupiny vrcholových sportovců, ale propojování výkonnostně orientovaných horo/lezců z různých generací, regionů a disciplín za účelem předávání zkušeností, informací, organizace společných aktivit, které přispějí k rozvoji českého horolezectví. Tomu odpovídala také struktura pozvaných: mládež (horolezecká líheň), Sokolíci (mladí alpinisté), reprezentanti a horolezečtí matadoři z různých regionů ČR, kterých se sjelo kolem dvaceti.

Společné lezení

Na programu setkání bylo přes den společné lezení na Ostaši a v Adršpašských skalách, ráno a večer diskuse různých aktivit a plánů Komise, Mezi hlavními tématy byl systém podpory horolezeckých akcí v roce 2022, letní soustředění Sokolíků v Dolomitech, společná expedice 2023 a vyhlášení Výstupů roku na MHFF v Teplicích nad Metují.

Na letní měsíce se rýsují dvě akce do švýcarských Alp, započalo shánění informací k možné expedici do Pakistánu v roce 2023, sokolíci a reprezentanti mají v tuto chvíli možnost tréninku v pražském centru Jungle. Vyhlášení výstupů roku na MHFF v Teplicích bude mít důstojný formát samostatného bloku v kině v pátek večer a bude příležitostí pro neformální setkání KA na sklonku léta.

D. Janák, předseda Komise alpinismu
foto: L. Ondrášek