Facebook

Český horolezecký svaz

Členství, ČHS Trio, pojištění

ČHS informace, servis

Skály

Vzdělávání

Mládež

Mezinárodní zimní lezecký míting na Lofotech 2009

19. 01. 2009 | Rubrika: Alpinismus | Komentáře (0)

 

Učast již potvrdili dva lezci.

 

Norský Alpin Club pořádá Winter climbing meet, Lofoten 2009, mezinárodní lezecký míting na Lofotech,norských ostrovech asi 200km severně od polárního kruhu.

 Začátek setkání je 8.března večer, a ukončení 15 března 2009.

Ostrovní hory mají podmínky jak pro lezení ledopádů, tak pro mixové i skalní výstupy. Navíc poskytují velký potenciál pro nové cesty. Jsou tam vrcholy, které ještě nemají zimní výstup.

 Pozvaní lezci budou hosty místního klubu Lofoten Tindeklubb, který zajistí ubytování, veškeré informace o lezeckých možnostech na ostrovech a bude zajišťovat i dopravu auty nebo lodí do příslušných oblastí.

Od pozvaných leců jsou vyžadovány kvalitní zkušenosti se zimním lezením. Dopravu na Lofoty si musí vybraní zájemci hradit sami. Letenka do Harstad/Narvik Lufthavn, odkud dopravu do míst ubytování zajišťuje pořadatel, stojí kolem 15500 Kč.

 Je možné letět až do Svolvaer, místa setkání, ale letenka se prodraží. Případný příspěvek Svazu na dopravu je závislý na schválené výši rozpočtu komise Alpinismu na letošní rok. To bude jasné až po Valné hromadě. Ubytování, jídlo a lokální transport je hrazen pořadatelem.

| Komentáře(0)