Informace z komise alpinismu 11/2003

13. 11. 2003 | Rubrika: Alpinismus | Komentáře (0)

Další schůze komise alpinismu se konala společně se soustředěním členů reprezentačního družstva na Malé Skále o dušičkovém víkendu. Hlavním tématem bylo vyhodnocení letošní sezóny a plány na příští rok.

Návrh na zařazení do reprezentačních družstev A a B:
družstvo A: Holeček Marek, Šatava Václav, Janák Dušan, Sobotka Tomáš, Jonák Pavel, Šťastný David
družstvo B: Rinn Tomáš, Lienerth Radek, Kreisinger Jan, Zákora Tomáš, Mázl Luboš, Kuhn-Gaberová Jitka, Doudlebský Jan

Dále budou osloveni Jakub Cicvárek, Simona Ulmannová, Pavel Kryze, Michal Benian, Pavel Piechovitz, Jurečka, Ondřej Beneš, Tomáš Bardas.
Nominace bude definitivně potvrzena do 15.12.2003.

Další informace:

· Materiál k zapůjčení ČHS byl doplněn o závěsnou postel - půjčovné 2.500,-Kč/akce.

· Závody v ledu v roce 2004: Protože se jedná o perspektivní disciplinu, KA se dohodla usilovat v rozpočtu ČHS o přidělení prostředků na zajištění tréninku závodníků (Mézl, Sobotka,Beneš) na stěně ve Vrchlabí. Jitka Guhn-Gaberová se ze zdravotních důvodů bohužel nebude moci sezóny zúčastnit.

· Nové cesty: Vytipování nových směrů pro prvovýstupy ve středních horách (Dolomity apod.)- připraví Jiří Novák a zajistí rovněž medializaci uskutečněných prvovýstupů T.Sobotky a L.Mézla na Tofana di Rozes v zahraničních médiích s důrazem na způsob výstupu (provedeno zdola, pískařským stylem).

· Výstupy roku v dalších letech: KA vyhlásí kritéria pro udělení "výstupů roku" na webu ČHS vždy nejpozději od února každého roku.

· Zařazení do reprezentačních družstev: kritéria pro zařazení do reprezentačních družstev budou vypracována písemnou formou a zveřejněna na internetu.
Pro inspiraci budou publikovány letošní výstupy reprezentantů.

· Radkovi Lienerthovi byla snížena roční dotace na činnost reprezentanta o 20 %. Reprezentanti byli opět upozorněni na povinnost dodržovat platná pravidla lezení. V případě opakování přestupku se bude jednat o odebrání výhod reprezentanta a vyloučení z reprezentace.

Alena Čepelková

| Komentáře(0)