CLUB 4000 součástí Italského alpského klubu

04. 01. 2007 | Rubrika: Alpinismus | Komentáře (0)

Turínská sekce Italského alpského klubu (“CAI”) oznamuje, že od 1. ledna 2006 se  “Club 4000” stal její součástí a byl přijat jako "Skupina" v ní začleněná. Návrh předložil prezident D. Formica a byl schválen Radou ředitelů. “Club 4000” je nyní označen jako “Club 4000 Group” turínské sekce CAI.

Club 4000 byl založen v listopadu 1993 dvěma členy CAI – L. Rattem a F. Biancem. Jeho cílem bylo poskytnout horolezcům, kteří vylezli na vrcholy nad 4000m v Alpách prostor pro setkávání, výměnu zkušeností, informací a dokumentaci. Předpokladem pro členství bylo vylezení minimálně 30 z 82 vrcholů uvedených v oficielním seznamu vrcholů nad 4000m v Alpách vytvořeného UIAA.

Tento seznam vrcholů je výsledkem rozvoje a iniciativy Luciana Ratta třemi národními komise – z Itálie, Francie a Švýcarska. Jejich činnost, kterou koordinoval Gino Buscaini, byla založena na výběru a hodnotících kritériích navržených Robertem Arugou.

Všichni členové CAI se nyní mohou stát také členy "Club 4000". Členům turínské sekce CAI stačí podat přihlášku sekretariátu Skupiny Club 4000. Členové ostatních sekcí CAI a zahraničních horolezeckých asociací se musí nejprve stát členy turínské sekce CAI. V současnosti má "Club 4000 Group" 172 členů z 10 zemí.

Detailní informace můžete najít na oficielním webu www.club4000.it. žádost o informace směřujte na: segreteria@club4000.it nebo segreteria@caitorino.it. Webové stránky obsahují řadu informací a materiálů, včetně seznamu alpských čtyřtisícovek, seznam členů "Club 4000", novinky z literatury, horolezecké zprávy a odpovědi expertů na položené dotazy.

(Roberto Aruga)
20.12.2006