České himálajské dobrodružství v České televizi

23. 09. 2015 | Rubrika: Alpinismus

V pátek 25. září od 21 hodin vysílá Česká televize první díl dokumentárního cyklu České himálajské dobrodružství, navazující na dokumentární cyklus z roku 2003.

Upoutávka ČT

Úvodní díl mapuje výkony českých horolezců v Himálaji od prvních slavných průkopnických výstupů až po ty současné. Průvodcem prvního dílu nové řady je bývalý předseda a čestný člen Českého horolezeckého svazu Jiří Novák. Provází diváky indickým Himálajem a představuje nevýznamnější výstupy od Josefa Rakoncaje, jednoho z našich nejúspěšnějších horolezců, až po nové výstupy současné horolezecké generace.

Druhý díl, věnovaný prvovýstupu J. Doudlebského a M. Holečka na Kapuru a tragickému úmrtí Z. Hrubého na Gasherbrumu v roce 2013, bude na programu 2. října.

Třetí díl, věnovaný významnému prvovýstupu M. Holečka a Z. Hrubého na Talung, za který se dostali do nejužší nominace na ocenění Piolets d´Or, budete moci shlédnout 9. října.

B. Valentová, sekretariát ČHS