6. ročník soutěže Mladí horalové se blíží

29. 03. 2023 | Rubrika: O ČHS, Oddíly a mládež

Aktualizace k 21.4.2023

Přestože je registrace do soutěže  otevřená do 31.5.2023, máme již naplněnou startovní listinu.

Oddíly, které pošlou přihlášku svého týmu, budou zařazeni mezi náhradníky.

Přípravy dalšího ročníku soutěže Mladí horalové jsou v plném proudu. Již 10. dubna 2023 se oddílům otevře registrace do 6. ročníku, který proběhne v krásné lezecké oblasti na Malé Skále.

Mladí Horalové 2018 na Malé skále

Mladí horalové na Malé skále 2018

V roce 2023 se pořádání celorepublikového kola soutěže Mladí horalové ujal osvědčený tým Lezci.com z Liberce v čele s Jardou Kuprem. Oddíl Lezci.com už mají s organizací této akce zkušenosti, jelikož to byli právě oni, kdo pořádal úplně první ročník této soutěže.

Letošní ročník navazuje na ten minulý atraktivní lokalitou. Po loňském Kokořínsku se letos závod uskuteční na opět Malé Skále, konkrétně v okolí hradů Frýdštejn a Vranov. O krásné výhledy na monumentální Suché skály tedy nebude nouze.

Termín finále byl stanoven na sobotu 23. 9. 2023.

Zázemí závodníkům poskytne rekreační zařízení ARA na úpatí Vranovského hřebene, kde bude také start samotného závodu.

V porovnání s prvním ročníkem soutěže doznala trasa závodu drobných změn. Závodníci se mohou těšit zejména na nové lezecké oblasti, konkrétně na skály Posel a Panteonskou jehlu. Pokud jde o samotné soutěžní disciplíny, bude 6. ročník patřit mezi ty konzervativnější, v plánu není žádná volitelná disciplína.

Registrace na finálové kolo se otevře v pondělí 10. dubna 2023 a bude ukončena 31. května 2023. Do letošního ročníku bude zařazeno 26 týmů.

Pokud množství přihlášených týmů překročí kapacitu, bude se přihlížet k pořadí, v jakém byly přihlášky na email: lucie.kalasova@horosvaz.cz zaslány. Do předmětu zprávy uvádějte Mladí horalové 2023.

2023_Mladí horalové_přihláška

2023_Mladi_horalové_pravidla

Vzhledem k velkému zájmu o účasti v soutěži Mladí horalové 2023 byla navýšena kapacita startujících týmů. Vše bylo upraveno v pravidlech soutěže pro rok 2023

2023_Mladi_horalové_pravidla_update 3.6.2023

Sledujte náš web ČHS – sekci Mladí horalové, kam budeme postupně doplňovat další informace k soutěži. Informace též najdete na našem Facebooku - skupina Oddíly.

MH NOVÉ1

J.Faflák, L. Kalašová, ČHS