Založení nových OVK Moravské pískovce a Západní Čechy

29. 05. 2006 | Rubrika: Správa skalních oblastí | Komentáře (0)

Dne 21.4.2006 se konala ve Zlíně ustanovující schůze Oblastní vrcholové komise Moravské pískovce. Předsedou byl zvolen Oldřich Seifert, jejími členy jsou Marek Zavřel, Tomáš Sedláček a Vladimír Skýpala. Se založením hodně pomohl Václav Pátek. OVK má na starosti Hostýnské vrchy, Vizovické vrchy, Chřiby a Vsetínské vrchy. Podrobný seznam oblastí včetně aktuálních správců je na webu ČHS – Skalní oblasti ČR.

Dne 23.3.2006 byla založena Oblastní vrcholová komise Západní Čech. Ve funkci předsedy byl potvrzen Jiří „John“ Žižka, který tuto funkci již neformálně vykonával.

Založením těchto dvou OVK byla aktivována činnost véměř všech komisí, které by měly existovat podle stávající struktury. Chybí jen Oblastní vrcholová komise pro Jižní Čechy, kterou se zatím nepodařilo založit. V tom by měly pomocu oddíly z Jižních Čech, protože tam nejvíce lezou. Potřebují jakoukoliv informaci o tvůrcích cest a o správcích oblastí, pokud již neformálně existují.

Jirka Rosol, vrcholovakomise@horosvaz.cz
předseda CVKČHS,