Upozornění na problémy s parkováním v lezeckých oblastech

11. 05. 2012 | Rubrika: Správa skalních oblastí | Komentáře (7)

V několika skalních oblastech se objevily problémy s parkováním, se zajížděním aut ke skalám a nebo i s přespáváním na soukromých pozemcích:

• Parkování u Koupáku v Semihorkách

Informace od Miroslava "Dědka" Bojsy

10.5. 2012 proběhlo v Sedmihorkách jednání zástupců obce, majitelů pozemků, lezců, Policie ČR, Lesů ČR a Správy CHKO Český ráj. Řešilo se mj. i opakované nepovolené parkování na příjezdové komunikaci a u hospody Na Koupáku. Na tzv. trojúhelníku, kde cesta z aleje odbočuje do Lázní Sedmihorky a ke Koupáku, je dopravní značka zákaz vjezdu. Neporušujte prosím tento zákaz. Nejezděte do zákazu a neparkujte podél cesty k hospodě a u hospody. Parkovat se může v aleji podélně tak aby se neomezil prostor obousměrné komunikace. Další možnost parkování bude snad v brzké době na louce na trojúhelníku. V aleji naproti odbočce do kempu je odbočka na panelovou cestu, pojedete po ní a vpravo. Věřím že vás tato drobnost neodradí od lezení ve Skaláku a budete tyto věci dodržovat respektovat ať nedojde ke zbytečným konfliktům. Mějte se a díky.  Miroslav"Bojsa"Dědek

• Parkování v oblasti Kreutzberg

Informace od Marťana z Lezce

V lezecké oblasti Kreutzberg (Litoměřicko, Pohořany) se obvykle parkuje na louce pod lesem, ke které se vyjíždí po cestě nebo po kraji louky. Zvyšující se počet návštěvníků a hlavně aut ale přestává být únosný pro majitele pozemku i pro louku samotnou. Postoj majitele pozemku je třeba respektovat a proto prosíme všechny návštěvníky Kreutzbergu, aby nezajížděli k lesu a vybrali k parkování jiná místa: Prostor je u odbočky na louku je v sedle podél silnice Pohořany - Staňkovice, nebo u obočky kousek pod kopcem (horní silnička od Pohořan), nebo i u posledních domů v Pohořanech. Ani z těchto míst to není ke skalám daleko.

Podrobněji zde: http://www.lezec.cz/clanek.php?key=10239&nazev=kreutzberk

• Parkování na Rovišti

Informace od Marťana z Lezce

Problémy na Rovišti se netýkají jen parkování, ale hlavně chování na soukromém pozemku, přes který se přichází ke skalám, včetně přespávání na verandách chat. Prosíme všechny lezce, aby parkovali u hospody u kempu a pokud možno nezajížděli na louku k chatám. Hlavně ale všechny žádáme, aby respektovali soukromý majetek a nevyužívali verandy soukromých chat k přespání.

Podrobněji zde: http://www.lezec.cz/clanek.php?key=10213&nazev=taboreni_na_rovisti

Výše popsané problémy se mohou ve větší či menší míře objevit i v jiných lezeckých oblastech, s rizikem negativních dopadů na vztahy s místními lidmi, na vnímání lezců veřejností a na celkovou možnost provozování horolezectví. Prosíme všechny lezce, aby se chovali ve skalních oblastech tak, aby nezavdávali příčiny ke konfliktům s místními lidmi, se zástupci obce, ochrany přírody apod., zejména aby respektovali případné zákazy či omezení týkající se vjezdu auty, parkování, vstupu na pozemky apod.

ČHS se bude snažit předejít těmto problémům tím, že v dotčených oblastech nainstaluje informační cedule upozorňující na možnosti parkování, nocování apod.

Díky předem všem slušným lezcům

B. Valentová

| Komentáře(7)