Údržba skalních oblastí - OVK Labské pískovce

28. 01. 2013 | Rubrika: Správa skalních oblastí

Oblastní vrcholová komise Labské pískovce se stará o údržbu a výměnu fixního jištění, vrcholových knih a celkově o údržbu skal a jejich okolí, včetně spolupráce s příslušnými orgány ochrany přírody.

Činnost OVK Labské pískovce podporuje samozřejmě Český horolezecký svaz (poskytování materiálu na údržbu a v roce 2012 také grant 30 tisíc Kč na opravy historických vrcholových knih) a vedle něj také dva významní sponzoři - Hudy sport a Rock Empire.

Při údržbě a výměnách v oblastech OVK Labské pískovce v roce 2012 pomáhali:

• Oblast Bělá (správce oblasti Jan Pacina): Mario Witte a Jorg Nescheida (sasští lezci)
  • Oblast Labské údolí (pravý břeh správce Pavel Černý, levý břeh Jeník Pleticha): Petr Laštovička, Jirka Chocholoušek, Tomáš Sobotka, Robert Hes, Pavel Randák, František Pohl, Pavel Rýva, Filip Rýva (nejmladší pomocník), Jarda Cach, Míra Dunovský, Joska Rakoncaj, Hary -Vaclav Hes, Jan Rejf, Pepis Koudelka, František Charvát, Petr Waller, Zdeněk Hubka,Vilém Pavlata, Jaroslav Kukla, Michal Aulický, Jirka Slavík, Zbyněk Homola, David Obermann, Pavel Henke, Ríša Litochleb, Jirous Přibil, Andrej Chrastina, Jan Hlaváček, Thomas Kuntscher, Chris – Jan Stiller, Kondrád Schlenkrich, Stefan Hille, Jeans Manka, Jorg Andreas.
  • Hřensko (Vlastík Peroutka): Jan Smejkal
  • Vysoká Lípa (správce oblasti Eda Puncman): Vláda a David Nehasilové, Jéňa Paul
  • Jetřichovice (správce oblasti Karel Hofman)
  • Tokán (správce oblasti Aleš Kohák): Stanislav Feigl
  • Všemily a Srbská Kamenice (správce oblasti Pavel Henke)
  • Mařeničky (správce oblasti Pavel Bechyně)

Přehled údržby v oblastech OVK Labské pískovce v letech 2009 _ 2012

Za lezce a OVK Labské pískovce všem děkuju, bez vaší pomoci by to správci oblastí měli s údržbou skal o hodně těžší.

J. Pleticha, předseda OVK Labské pískovce

Další informace naleznete zde.