U Kamýku nad Vltavou se konalo další školení správců skal

11. 04. 2016 | Rubrika: Správa skalních oblastí

V sobotu 2.4. 2016 se konalo v Lomech nad Velkou (u Kamýku nad Vltavou) letošní první školení správců skal a prvovýstupců pro nepískovcové skály.

Akci zorganizovali členové OVK Praha a střední Čechy, hlavním školitelem byl Vladimír Těšitel z Metodické komise ČHS.

Na programu byly ukázky lepení jištění včetně instalace jištění při prvovýstupu, trhací zkoušky testovaného i místního jištění ve skalách, ukázka dotovaných i historických jistících materiálů a lepení pomocí stavební kotevní techniky za účasti technika firmy Fischer. Akce se zúčastnila třicítka správců z oblastních vrcholových komisí z českomoravské Vrchoviny, z Prahy, ze středních, jižních a západních Čech. Po školení se úastníci odebrali převážně za lezením do skal. Počasí přálo a někteří zůstali v regionu lézt až do neděle.

Martin Tučka, místopředseda OVK Praha a střední Čechy

IMG_5783IMG_5786IMG_5789IMG_5813IMG_5826IMG_5830IMG_5842