Sto nových cest na severu

V databázi Skály ČR jsou nově zařazené prvovýstupy za rok 2017 schválené OVK Jizerské a Lužické hory za rok 2017. Největší část těchto nových cest jsou prvovýstupy v Klokočských skalách, kterých je 43. Z toho jsou jen tři od někoho jiného, než od Petra "Špeka" Slaniny.

Marceckovy kastroly-topoKlokocky_Austrálie-Marceckovy kastroly-topo

Další porce nových cest je v Jizerských horách. Zde vzniklo v letošním roce 33 cest, na kterých se podílelo více lezců. Devatenáct nových cest je na Kalichu, menší počty prvovýstupů jsou na Chlévišti, Beltémských skalách a Kozinci.

Skály i cesty jsou doprovázeny skeny protokolů a náčrtky od jejich autorů, včetně autentických nákresů Petra Slaniny i vyšuchtěných schémat Pepise Koudelky.

klokoci_kolt_zaseknuta-nabojnice

Sezóna v Jizerkách je v plném běhu, takže se nově zapsané cesty budou jistě hodit. Díky OVK Jizerské a Lužické hory za spolupráci.

Petr Jandík, správce databáze skal