Proč a jak hodnotit cesty a skály

26. 05. 2015 | Rubrika: Správa skalních oblastí

Databázový systém Skály ČR dává návštěvníkům unikátní možnost hodnotit cesty, skály, sektory a oblasti přidělováním hvězdiček a u sektorů je navíc možné hodnocení návštěvnosti.

Toto hodnocení probíhá formou ankety. Každý návštěvník databáze může podle svého názoru kliknout na hvězdičku odpovídající jeho hodnocení. Jako výsledek se ukazuje průměr mínění všech hodnotitelů, zobrazen je také počet hodnocení, který ukazuje relevantnost výsledku. Jak je u anket zvykem, lze z jednoho počítače hodnotit jen jednou.

Hodnoení sektoru

Databáze Skály ČR tak jako první u nás dává všem možnost se vyjádřit, hodnocení již není závislé na názoru administrátora webu. Je zřejmé, že čím více návštěvníků bude hodnotit, tím objektivnější výsledky všichni dostaneme.

Hodnocení oblasti

Tahle věc není samoúčelná. Hodnocením nejen ukazujeme svým horolezeckým kolegům co se nám líbilo a co má cenu lézt, ale také ukazujeme, kam jezdíme víc a které cesty jsou oblíbené a frekventované. Podle toho bude moci CVK regulovat údržbu, budeme podle toho vědět, o které oblasti je třeba se více starat a také se každý bude moci podle své chuti rozhodnout, jestli chce jet někam, kde bude sám, nebo naopak chce být ve společnosti stejnou vášní postižených kolegů.

To všechno bude fungovat, chce to jediné: Když někde něco vylezete, ohodnoťe v databázi, jak se vám to líbilo a kolik tam bylo lidí. Předem díky za spolupráci.

Petr Jandík