Používání magnézia v CHKO Labské pískovce

Upozornění týkající se používání magnézia v CHKO Labské pískovce

V oblasti Labských pískovců (netýká se NP České Švýcarsko!) není v důsledku změny Pravidel pískovcového lezení v Čechách, kterou schválila VH ČHS, používání magnézia zakázáno. Správa CHKO Labské pískovce však používání magnézia dlouhodobě kritizuje a nyní zaslala horolezeckému svazu dopis, ve kterém své odmítavé stanovisko k lezení s magnéziem jednoznačně vyjadřuje.

Vedení ČHS bude situaci ve spolupráci s oblastní vrcholovou komisí řešit a bude se správou CHKO jednat. Dokud však nebude dosaženo dohody přijatelné pro obě strany, prosím všechny lezce, kteří tyto oblasti navštěvují, aby zde magnézium nepoužívali. Jistě se  shodneme na tom, že zejména v klasickýc oblastech jako je Tisá, Rájec a Ostrov se lze bez magnézia obejít.

Božena Valentová

| Komentáře(0)