Podmínky pro dělání prvovýstupů v Labáku

02. 04. 2012 | Rubrika: Správa skalních oblastí

Na základě rozhodnutní OVK Labské pískovce platí na pravém a levém břehu Labe tyto podmínky pro dělání prvovýstupů:

Pravý břeh

• Povinnost předem oznámit nový prvovýstup správci oblasti Pavlu Černému na tyto objekty:
    Majdalena, Titanik, Hektor, Velká Bašta, Malá Bašta, Želva, Vezír, Duhová věž, Strážce Dolního Žlebu, Karlova stěna, Tyršovy věže, Růžová věž, Admirál, Kormidelník, Minaret, Planeta,Rolling Stone, Skříň, Pražská stěna, Tyršovky, Duhová stěna.
  • Zakázané prvovýstupy na věže a masívy: Vojtěch, Prezident, Trůn, Zrcadlo, Růžová palice.

Levý břeh

• Povinnost předem oznámit nový prvovýstup správci oblasti Janu
    Pletichovi na tyto objekty:
    Barokní stěna, Hřebenová jehla, Citadela, Ústecká věž, Kyklop, Východní roh, Rybářská bašta, Žlutá stěna žlebská, Protěžova věž, Gilotina, Indiánka (Jubilejní věž), Jánošík Otec, Dom, Rumunská stěna, Malý Ďábel, Černý Petr, Ďáblova stěna, Siera Madre,Totem, Blueberry Hill.

Zakazané prvovýstupy na věže a masívy: Smolař, Monolit, Labská panna, Tvář, Jeptiška, , Žlebská jehla.

U uzavřených masívů a věží se dodělají rozdělané projekty. Pokud prvovýstupce poruší zákaz, budou další prvovýstupy zrušeny.

Jeník Pleticha, předseda OVK Labské pískovce