Nové lezení v lomu Paraple v Českém krasu

12. 09. 2014 | Rubrika: Správa skalních oblastí

Zástupci Českého horolezeckého svazu vyjednali letos na jaře se správou CHKO povolení k lezení v lomu Paraple, nedaleko důlního skanzenu a Svatého Jana pod Skalou. Informace a povolení je v článku Lom Paraple - nová lokalita pro lezení.

Jedná se o dvě menší, ale poměrně dlouhé, ukloněné vápencové stěny s délkou cest 25-30 metrů. Okolí skal nabízí spoustu možností na výlety nejen s dětmi. Třicítka nových sportovně odjištěných linií zde byla osazena jištěním a přelezena v průběhu letošního léta, několik cest ještě postupně přibude. Poděkování patří početné skupině horolezců, kteří zde pomáhali a firmě Singing Rock za materiální sponzoring pro OVK Praha a Střední Čechy. Podrobnosti o lezení naleznete v průvodci Solvayovy lomy.
Pozor: skály jsou z části lámavé, ve skalách ještě pokračují práce a doporučujeme přilby nejen pro jističe!

Podrobné povídání se spoustou fotek najdete na Lezci.

správce Marťan Martin Tučka, OVK Praha a Střední Čechy