Mapa sektorů na Skalách ČR

11. 07. 2016 | Rubrika: Správa skalních oblastí

Abych ukrátil lezecké veřejnosti čekání na nové funkce databáze Skály ČR provozované ČHS, které se realizují zhruba s roční periodou, připravil jsem googlovskou mapu sektorů, které mají v databázi GPS souřadnice. Z celkem 787 jich není zobrazeno kolem 200, většinou to jsou sektory nevýznamné nebo zakázané, ale pokud zjistíte, že váš oblíbený sektor chybí, pošlete souřadnice na mail %dnva1h6LTuy8~inWskmb.

Mapka obsahuje pro každý sektor jednu kapičku obarvenou podle regionu, ke kterému patří. Pokud  je k sektoru přiřazené v databázi i parkoviště, je označeno písmenem "P". Po kliknutí na kteroukoli ze zobrazených ikonek se zobrazí informační panel s odkazem na sektor v databázi.

Kromě toho můžete kliknutím na čtvereček otevrit-na-google v pravém horním rohu otevřít mapu na Google maps, kde jsou k dispozici všechny jejich funkce včetně navigace, nebo Streetview a fotek.

Další obsluha mapy je skrytá v ikoně vlevo nahoře  googlemenu - tam si můžete dočasně vypnout ikony parkovišť, nebo sektorů.

mapa-menu

Mapa je na stránkách realizovaná příkazem iframe a je to vlastně okénko, které poskytujeme Googlu, který dodává jeho obsah.

Pokud si otevřete web skaly.horosvaz.cz na mobilu nebo tabletu, a máte nainstalovanou aplikaci Google maps, otevře se vám ťuknutím na čtvereček vpravo nahoře aplikace Google maps se všemi funkcemi včetně navigace.

Známé problémy:

• Na některých telefonech (např. Huawei) se nezobrazuje mapa v okně. Tam je třeba kliknout na čtvereček vpravo nahoře a otevřít mapu v Google maps. Pak už funguje to, co fungovat má. Protože poskytujeme Googlu jen okénko, nemáme vliv na to, co a jak se tam zobrazuje. Případné stížnosti tedy směřujte na výrobce telefonu nebo na Google.
  • Obsah mapy nemá přímou vazbu na horosvazovou databázi skal. To znamená, že se žádné opravy nebo doplnění souřadnic v databázi do mapy automaticky nepromítnou. Než bude tato prozatímní mapa nahrazena řádnou mapou naprogramovanou Vizusem, budeme v nějakých intervalech obsah mapy ručně aktualizovat z databáze.
  • Vzhled okna dělá Google a neposkytuje uživateli možnost ho měnit.

S přáním pěkného léta

Petr Jandík, správce databáze Skály ČR