Dočasná uzavírka v Divoké Šárce a sesuv skály v Hlubočepích

20. 09. 2016 | Rubrika: Správa skalních oblastí

Ve dnech 21.-22.9. proběhne kontrola stavu skal a očištění volných kamenů na lokalitě Dívčí Skok v Divoké Šárce. Proto bude tato část skal nepřístupná veřejnosti a lezcům. Prosíme, abyste uzavírku v zájmu vlastní bezpečnosti respektovali.

Během uplynulého víkendu došlo k sesuvu části skály v Hlubočepích - lokalita Vysoká, levá plotna. Incident se obešel bez větších následků, nicméně nyní je třeba místo zkontrolovat a odklidit suť. O situaci vás budeme informovat, zatím lezení na Vysoké nedoporučujeme.

Odklízení suti proběhne koncem září, pokud jste ochotni pomoci, kontaktujte správc skal V. Ladu - 731 575 761, cbxD5b2dW_njGK9eWbyhTj - děkujeme.

Lezecký materiál, který zůstal na místě po sesuvu, si mohou lezci vyzvednout u správce skal.

B. Valentová, sekretariát ČHS