Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

Den otevřených dveří 2021

Den otevřených dveří je prvním krůčkem k rozběhnutí paralezení v České republice. Ve spolupráci s několika oddíly i jednotlivci, lezeckými stěnami a neziskovou organizací Adapted chceme všem hendikepovaným sportovním nadšencům dát možnost se s tímto sportem seznámit a dokázat tak, že lezení je tu pro všechny.

Paralezení

 

KDY A KDE

20. 11. 2021 

SLANÝ
lezecká stěna HO Pohodička (bouldering)

10 - 14h

více info zde

 

ŠUMPERK 

lezecká stěna SOŠ (lano, bezbariérový přístup)

9 - 12h

více info zde

 

4. 12. 2021
OSTRAVA - TendonBlok (bouldering)

 

13. 12. 2021

KUŘIM (15 - 18h) - Lezecká stěna Kuřim (lano, bezbariérový přístup)

 

20. 12. 2021
BRNO - Lezecké centrum Klajda (lano)

 

 

PRO KOHO?

Den otevřených dvěří je určený pro všechny hendikepované sportovce, kteří mají chuť vyzkoušet nový sport. Nezáleží na zkušenostech ani výkonnosti.

 

 

PROČ?

Lezení je pro nás všechny srdcovou záležitostí, která spojuje krásný pohyb, vytrvalost, psychickou i fyzickou odolnost s přírodou a úžasnou komunitou lidí. Přáli bychom si, aby tento sport byl dostupný všem bez ohledu na kondici či hendikep tak, jak je tomu běžně ve světě. V posledních letech se tomuto parasportu dostává stále větší pozornosti a v současné chvíli již běží profesionální závody i na té nejvyšší úrovni IFSC. V roce 2028 v Los Angeles bude poprvé zařazeno mezi paralympijské sporty.

 

 

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

Den otevřených dveří bude na každé stěně probíhat pod vedením zkušených instruktorů a odborníků. Konkrétní program bude sestavem na základě skladby přihlášených zájemců. Bližší informace vám včas zašleme na emailovou adresu.

 

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Přihlášení a dotazy posílejte na email michaela.kosatkova@horosvaz.cz, připojte informaci, kde byste chtěli den otevřených dveří navštívit, typ hendikepu, věk   a případné zkušenosti.