Vyhodnocení grantů mládeže v roce 2013

17. 12. 2013 | Rubrika: O ČHS, Oddíly a mládež

V letošním roce byla činnost horolezeckých oddílů zaměřujících se na práci s mládeží opět podpořena prostřednictvím grantů mládeže, na které bylo z rozpočtu ČHS poskytnuto 114 tisíc Kč.

Granty již druhý rok významně podpořil HUDY sport, hlavní partner Českého horolezeckého svazu, který poskytl nejen finanční prostředky (80 tisíc Kč), ale také různé propagační materiály na jednotlivé akce.

Baník Karviná - Vysoké Tatry

O poskytnutí grantu požádalo 22 subjektů, granty byly na základě rozhodnutí komise mládeže přiděleny čtrnácti z nich. Důvodem odmítnutí mnoha žádostí bylo, že oddíly neměly instruktora ČHS, jak bylo v podmínkách požadováno. Finanční prostředky byly poskytnuty třinácti oddílům, které je využily na uspořádání soustředění nebo táborů pro děti a mládež v ČR i v zahraničí, na zorganizování náborových akcí (otevřené dny na skalách nebo lezeckých stěnách, závody pro veřejnost), nebo na nákup materiálu pro oddíly (lana, přilby apod.). Jedním grantem bylo podpořeno také zahraniční soustředění mládežnické reprezentace.

Podrobné informace o využití grantů si můžete přečíst v této zprávě a fotografie v této galerii.

B. Valentová, tajemnice