Výběrový tábor pro mládež - Chamonix

25. 05. 2012 | Rubrika: Oddíly a mládež

Komise mládeže připravuje výběrový horolezeczký tábor pro mládež, který se bude konat v září v Chamonix.

Podrobné informace jsou uvedeny níže a také v této pozvánce: Pozvánce.

• Termín: 7. září až 16. září 2012
  • Místo: Francie - Chamonix  centrální Alpy
  • Cena: 5.100,- Kč (doprava + ubytování ve vlastních stanech + společné vaření)
  • Věk: 16 – 20 let; Do tábora by oddíly měly nominovat nejlepší členy z řad mládeže, jako odměnu za celoroční  snažení.
  • Vybavení: Pro skalní lezení v letních horách, povinně: přilba, sedací + prsní úvaz (nebo celotělový), jistítko na dvě lana (kyblík, piu, reverzo, guide...), prusíky, odsedávka, 2 šroubovací karabiny, stan a lano na dvojici. Chybějící materiál se dá po dohodě s vedoucím akce zapůjčit.
  • Program: Pod vedením instruktorů a lektorů ČHS bude vysvětlena teorie a proveden  praktický nácvik horolezeckých aktivit ve velkých horách (příprava tůry, pohyb v terénu, pohyb na ledovci, zbudování jistícího stanoviště, vlastní jistící body, lezení vícedélkových cest, zdravověda a první pomoc, meteorologie...). Náhradní plán při nepřízni počasí - přesun do jiné skalkařské destinace ve Francii.
  • Tábor pořádá Komise mládeže ČHS, vedoucí akce je Andrej Škrabák, tel: 775 744 455
  • Závazné přihlášky zašlete nejpozději do 1.7. 2012 na adresu Andyho Škrabáka (andy@cord.cz) a v kopii na sekretariát ČHS info@horosvaz.cz.
  • Platba musí být provedena nejpozději do 1.8.2011 na účet ČHS :1727209504/0600
    • specifický symbol = datum narození účastníka ve formátu DDMMRRRR.
    • variabilní symbol = 9081

Josef Uherka, předseda Komise mládeže