Facebook Instagram

Český horolezecký svaz

V Pardubicích se konalo Setkání oddílů 2023

V Pardubicích se konalo Setkání oddílů 2023
02. 02. 2023 | Rubrika: Oddíly a mládež

V sobotu 21. ledna jsme se v dobré náladě a za skvělé zimní kulisy sešli s necelou padesátkou zástupců oddílů ČHS na společném setkání v pardubickém Natura Parku.

IMG_1921

Prvním tématem byla nová identita a vize ČHS, které představil Honza Bloudek - předseda ČHS. Hned při prvním tématu se rozjela skvělá diskuse, která se týkala především nové indentity. Každý měl možnost sdělit své vnímání nových návrhů, případně to, co by naopak mohlo být námětem ke zlepšení.
 
Po tomto skvělém "otvíráku" jsme se přenesli do sportovního světa a následoval blok Sportovního lezení. Jirka Žák - ředitel tuzemských závodů přestavil všechny kategorie soutěží a změny, které nás v roce 2023 čekají. Přdevším zjednodušení zdravotních prohlídek pro 3.ligu. Jana Cinková - koordinátorka SCM a SpS mluvila o práci s talentovanou mládeží. Štěpán Volf představil testovou baterii, která by měla odhalit slabé časti výkonu závodníků, především zařazených do SpS a SCM. V případě zájmu, bude možnost sdílet tyto materiály také do oddílů. Saša Gendová - reprezentační trenérka mluvila o systematické práci s trenéry a jejich oceňování. 
 
Novým koordinátorem vzdělávání v ČHS se stal Břéťa Brodský a na setkání všechny seznámil s trenérským vzděláváním a novým akreditovaným kurzem Trenér B.
 
Abychom nezapomněli na outdoor, informace k 6. ročníku a nové plány outdoorové soutěže dětí a mládeže Mladí horalové představil Roman Šmíd. Soutěž některé oddíly velmi nadchla, líbilo se jim především nadšení dětí, které se soutěže účastní. Byl to skvělý moment pro oddíly, které ještě nebyly rozhodnuté se do této soutěže přihlásit, ať už jako účastnící, případně jako možní pořadatelé budoucích kol.
 
Vše bylo zakončenou skvělou a podnětnou diskusí, na kterou budeme chtít co nejdříve navázat.
IMG_1920
A jaké byly dojmy zástupců oddílů?
"Letošní setkání oddílů ČHS pro mě byla první akce ČHS, na které jsem měla možnost být. Velice kladně hodnotím vybrané místo - NaturaPark v Pardubicích byl myslím úplně ideální a místo mělo moc hezkou atmosféru. Co se týče programu, nejvíce mě zaujala prezentace nové identity svazu, která je dle mého názoru opravdu velice povedená. Jako nejdůležitější informaci pro svůj oddíl si odnesu informaci o soutěži Mladí horalové, které se v letošním roce rádi zúčastníme. Získané informace odprezentuji na nejbližším setkání oddílu. Moc děkuji za organizaci!"
Adéla Haňurová - HO Kralupy nad Vltavou 
 
"Co pro mě bylo nové, byli právě Mladí horalové. Super mi přišlo, že jsme ale měli možnost o všem vést řádnou diskuzi. Mrzelo mě (asi stejně jako více oddílů), že to bylo převážně zaměřené na výkonnostní oddíly pohybující se ve sportovním lezení a nebyly zde řešeny ty obecnější věci.  Hádám ale, že to bude zase na programu na příštím setkání."
Štěpán Volf - Sportovní lezení
 
"Pro mě to byla dobrá zkušenost. Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit a rás se zúčastním i v budoucnu. Poznal jsem spoustu lidi, kterým jde o společné věci jako mně a takových lidí by učitě mělo být více. Možná by mohlo být víc prostoru na otevřenou debat, ale i na tomto setkání při debatě padala zajímavá témata, která trápí mnohé oddíly stejně. 
Věřím, že zpětná vazba by mohla být pro svaz a jeho další směrování přínosná."
Zbyněk Navrkal - HO DUHA Ústí nad Orlicí  
 
"Předchozí setkání oddílů kterých jsem se zúčastnil byli z mého pohledu lepší v tom, že byl dán prostor i oddílům prezentovat svoji činnost. Byla to více uvolněnější, přátelštější atmosféra. Pravda, neřešilo se tam tolik zásadních věcí jako teď. Moje představa o setkání oddílů je interakce mezi nimi. Oddíly dostanou prostor si říct, co a jak dělají, jiný oddíl z toho může čerpat. Ať už to je systém celoroční přípravy, výjezdy ven, nebo jen víkendová akce."
Jirka Kessler - ASPV SOŠ Šumperk, z.s
 
 
Soubory prezentované na setkání:
 
 

L. Kalašová, koordinátorka oddílů ČHS
 
 
 
 
 
 
 
Instagram

Instagram Horosvaz