Trekking v Dračích horách v Jihoafrické republice

09. 12. 2008 | Rubrika: Oddíly a mládež | Komentáře (0)

Trekking je součástí Global Youth Summit, což je název pro akce UIAA určené mladým lidem, jejichž cílem je, "vzletně" řečeno, podpora míru, spolupráce mezi zeměmi a ochrana životního prostředí. Bližší informace o této aktivitě UIAA naleznete zde: UIAA - global youth summit - International mountaineering and climbing federation. Do GYS se může zapojit každá členská federace UIAA tím, že uspořádá pro mladé lidi z různých zemí např. horolezecký tábor, trekking nebo podobnou akci.

Na rok 2009 byl do kalendáře akcí zařazen "Trekking in South Africa's Dragon Mountains", tedy trekking v jihoafrických Dračích horách v oblasti parku uKhahlamba Dragensberg, kterou pořádá Mountain Club of South Africa.

Akce se bude konat ve dnech 11. až 18. července 2009 a je určena pro cca 8 až 12 mladých lidí ve věku 16 – 25 let, kteří jsou členy některé z členských federací UIAA. Počet účastníků ve věku 16 let je omezen na 8 a je podmíněn doprovodem osoby starší 18 let.

Program bude věnován jednodenním a vícedenním trekům a bude přizpůsoben zkušenostem účastníků a počasí. Od účastníků se očekává dobrá fyzická kondice, schopnost absolvovat náročné cca tří až pětidenní treky s batohem a spát venku, v bivaku nebo pod stanem, při teplotě kolem bodu mrazu.

Cena je 230 Euro za osobu a zahrnuje dopravu z letiště v Johanessburgu do místa kempu v Dračích horách a zpět, ubytování a plnou penzi v Dračích horách, organizaci celé akce včetně instruktorů a v případě potřeby ubytování před začátkem akce v Johannesburgu. Cestu do Jihoafrické republiky a zpět si hradí každý účastník sám a ČHS na ni ani na další náklady spojené s cestou nepřispívá.

Bližší informace naleznete zde: South Africa Drakensberg Meet 2009 Information.pdf

Pokud máte zájem se akce zúčastnit, vyplňte přihlášku South Africa Drakensberg Meet 2009 Application Form.doca zašlete ji na sekretariát ČHSinfo@horosvaz.cz, který je předá pořádající organizaci. Přihlášky musí být pořadateli odeslány nejpozději 15. května 2009. Rozhodnutí, kdo ze zájemců se bude moci této akce zúčastnit, záleží jen na pořadateli.

B. Valentová, tajemnice ČHS

| Komentáře(0)