Svitavy + Čtyři palice + Devět skal = grantová akce mládeže

02. 12. 2005 | Rubrika: Oddíly a mládež | Komentáře (0)

Soustředění bylo zahájeno ve čtvrtek 26.10.2005 v odpoledních hodinách na umělé stěně ve Svitavách, kde proběhly „Dny otevřených dveří“ a náborové závody pro nejmenší a začínající lezce. Předlezcem pro jednotlivé kategorie byl dosud vedoucí lezec Lanexového rankingu Honza Doseděl. Vítězem se stal po urputných a napínavých bojích Robin Müller. Ten, kdo neměl odvahu porovnat svoje síly v otevřeném závodě se mohl na vrchol stěny dostat po dvou lehčích cestách nebo vyzkoušet lanovou houpačku a tyrolský traverz přes celou halu. Celkem se zúčastnilo více než 88 dětí z pěti svitavských základních škol. Akce byla velmi kladně hodnocena ze strany rodičů a přítomných pedagogů, z nichž někteří neodolali a vyzkoušeli své síly.

Plánovaný další výcvik v boulderingu na Hápově skále a lezení na Čtyřech palicích a Devíti skalách byl již nepříznivě ovlivněn počasím. Přesto se podařilo splnit plánované úkoly z lezení i metodiky.

Večerní program na turistické základně ve Svratouchu byl věnován nejen přednáškám z metodiky, zdravovědy  a topografie ale i k nočním hrám a táboráku.

Celé soustředění bylo zaměřeno na rozvoj nováčků - začínajících lezců, nejen jejich lezeckých  a metodických dovedností ale i na stmelení kolektivu, což se podle závěrečného hodnocení zúčastněných podařilo splnit beze zbytku.

Během soustředění nebyl zaznamenán žádný úraz (pokud nepočítáme totální destrukci fotoaparátu s nafocenými snímky –  bohužel nebyl nárazuvzdorný!). Tímto se omlouváme za nedostatečnou fotodokumentaci.

Michal Dědič,
LK Svitavy