Setkání Komise mládeže UIAA, Larnaca, Kypr

11. 03. 2020 | Rubrika: Oddíly a mládež

Kyperská lezecká federace-CMF uspořádala dne 29.2.2020 setkání Komise (YC), kterého se zúčastnilo 8 členů osobně a 1 člen, zástupce sekretariátu Robert Adie, byl po celou dobu jednání připojen přes on-line video. Za ČHS se zúčastnila předsedkyně Komise mládeže Magdaléna Jančíková.

Úvodem setkání předseda Komise Mark Dennison informoval o vývoji a změnách v UIAA. Po té se volil návrh na nového předsedu, jelikož funkční období současného předsedy končí v říjnu 2020. Navržen byl Pavlos Georgiades.

Na jeho výzvu se diskutovalo o změně struktury mezinárodních akcí pro mládež zaštítěné UIAA a užší spolupráci s Mountaineering commission UIAA, kterou nám také potvrdil člen této komise Steve Long.

Již od tohoto roku budou mezinárodní akce rozděleny na ty, které jsou organizovány přímo národními federacemi a kterým bude YC nabízet informační a metodickou podporu a dále na ty, které bude organizovat přímo YC ve spolupráci s certifikovanými průvodci a instruktory.

Seznam mezinárodních akcí pro mládež je možné najít na internetových stránkách www.theuiaa.org v sekci mountaineering – youth events.

ČHS v roce 2019 zorganizoval mezinárodní kemp zaštítěný UIAA, v letošním roce bude spolupracovat na organizaci kempu pro mládež na Slovensku.

foto z 29,2,2020, Setkání komise mládeže uiaa

Magdaléna Jančíková, předsedkyně Komise mládeže ČHS