Grantová akce mládeže - Dolomity 2005

20. 08. 2005 | Rubrika: Oddíly a mládež | Komentáře (0)

Zpráva z akce Dolomity 2005 horolezeckého oddílu Jateční Ústí n/L.

Horolezecký oddíl byl založen v březnu 2005 a jeho členové jsou studenti Gymnázia Jateční Ústí n/L,kteří nikdy neprovozovali horolezecký sport.

Horolezecké cíle v Dolomitech byli  vybrány dle fyzických a psychických schopností účastníků, jejich materiálového vybavení a v neposlední řadě k počasí, které bylo v době našeho pobytu velice proměnlivé.Takřka každý den od 16-17hod pršelo a déšť ustával až v noci. Poslední dva dny napadl sníh na vrcholcích 3 000m a ochladilo se na +3 stupně C.

Seznam uskutečněných výstupů.

• 10.8. Passso Falzarego- Torre Piccola  Di Falzarego Jižní hrana lV+ Milan Týce+ Jana Vodňanská + Tomáš Groh + Karolína Dobrotinová.
  • 11.8. Passo Falzarego – Torre Grande Di Falzarego Západní stěna lV Milan – Jana – Tomáš – Karolína
  • 12.8. Déšť volný den -  prohlídka Corina Di Ampezzo, návštěva horolezeckých obchodů.
  • 13.8. Cingue Torri – Torre Barancio Severozápadní kout lV Milan – Jana – Tomáš – Karolína
  • 14.8. Cingue Torri – Torre Barancio Severozápadní stěna lV Milan – Jana – Tomáš
  • 15.8. Misurina – Popena Baso  Východní stěna lV Milan – Jana – Tomáš – Karolína

Vzhledem ke klimatickým podmínkám panulících za našeho pobytu v Dolomitech hodnotím splnění sportovních cílů za velice dobré.Vylezené výstupy jsou na horolezeckém průvodci CD ROM 10 nejkrásnějších cest v Dolomitech. Fotodokumentace o vylezených výstupech je na internetové stránce oddílu www.horojat.com

Celou akci zajišťoval horolezecký instruktor ČHS Milan Týce.

| Komentáře(0)