Zpráva a výsledky skalního kurzu instruktorů HAL a RCI 2007

09. 09. 2007 | Rubrika: Vzdělávání | Komentáře (0)

Vedoucí kurzu: Radek Lienerth

Lektoři kurzu: Ondřej Nádvorník, Martin Honzík, jiří Vogel a Jana Kubalová

Ve dnech 3. - 9.9.2007 se na Prielschutzhausu v Totes gebirge uskutečnil závěrečný skalní kurz instruktorů HAL a RCI. Počasí nebylo špatné, bylo totiž nepublikovatelné. Cca 1 m sněhu, déšť a jakákoli absence sluce po celý týden dokonale zamezilko jakoukoli činnost venku. Bohužel větru a dešti stále poučit neumíme.

nástup na chatu, nejlepší počasí z celého týdnetrenink záchrany nahorutrenink záchrany dolůa snezilo a snezilo...

Naštěstí je na chatě alespoň cvičná stěna kterou jsme využili ve zcela 300% rozsahu. Nakonec se na ní zadařilo vykonat i pětidélkový výstup, přesedání při slanění a zejména dokonale zvládnout techniku záchrany a sebezáchrany ve skalním terénu. Zbytek času jsme věnovali zbylým teoretickým tématům (navigace a orientace, meteorologie a sportovní trenink) a první pomoci.

trenink sebezáchranynajdi si svůj extrém

Za daných podmínek se náplň kurzu zadařilo realizovat, ale bohužel ani sebedůkladněji procvičené a probrané věci nemohou nahradit reálnou praxi a rozmanitost terénu.  Doufejme, že podobná zrada ve formě počasí nás nepotká v příštích letech.

Výsledky přezkoušení a metodických výstupů ke stažení v xls formátu.

zpracoval:Radek Lienerth

v Brně 9.9.2007