Na ledové stěně Vír se konal Metodický den ČHS

28. 01. 2013 | Rubrika: Vzdělávání | Komentáře (1)

Během víkend se na Ledové stěně Vír konal metodický víkend ČHS věnovaný lezení v ledu, který připravili a vedli lektoři Metodické komise ČHS.

O akci, která byla určena všem zájemcům o ledolezení, tedy nikoli jen členům ČHS, byl od počátku velký zájem, který příliš neopadl ani poté, co musela být akce kvůli teplému počasí o týden posunuta. Do Víru přijelo 62 zájemců o ledolezení, 37 zvolilo sobotní a 25 nedělní termín; více než polovina byla členy ČHS. Převážnou většinu účastníků tvořili začátečníci, ale našli se i pokročilí. Z jejich reakcí na místě i z následných mailů je zřejmé, že s akcí byli spokojeni.

Metodický výcvik vedli lektoři ČHS - Jarka, Michal a Radan, organizaci celé akce měl na starosti Emil Ponikelský.

Na metodickém víkendu se podíleli i někteří partneři ČHS, kteří ve Víru prezentovali a půjčovali výrobky Black Diamond, Grivel, Petzl a Singing Rock určené pro lezení v ledu. Hudy sport zde zastupoval horský vůdce Lukáš Pálka, Vertical Trade Martin Turek (díky za zapůjčení velkého množství materiálu) a Singing Rock Lumír Fajkoš.

Lektorům ČHS, členům HO Vír (hlavně Slávkovi Matuškovi) a také partnerům této akce patří velký dík.

B. Valentová, tajemnice

foto od E. Ponikelského