Na Kružberku se konal adidas metodický den ČHS

18. 09. 2014 | Rubrika: Vzdělávání

Dne 14.9.2014 se na Kružberku konal další metodický den Českého horolezeckého svazu zaměřený na Základy lezení a jištění na skalách.

Akce se konala ve spolupráci se značkou adidas, hlavním partnerem ČHS. Program připravil Lukáš Tkáč, lektor metodické komise a Marek Beláň. I přes nepřízeň počasí se na Kružberku sešel obstojný počet účastníků (24 osob) a to převážně z řad začínajících lezců. V úvodu metodického dne jsme využili venkovní terasy nedaleké hospůdky a představili základní vybavení pro lezení na skalách. Účastnici se seznámili se správným navazováním a zopakovali si i potřebné uzly. Vzhledem k tomu, že se počasí umoudřilo, mohl již program dále pokračovat na skalách. Bylo vystrojeno několik cest a účastníci si vyzkoušeli správné navazování a jištění v praxi. Byli také upozorněni na chyby, ke kterým často dochází a čeho se vyvarovat. Nechybělo i představení novinek pro jištění a slaňování a také možnost si jejich manipulaci vyzkoušet. V závěru nedělního odpoledne se opět ohlásil déšť, který tento metodický den ukončil.

Děkujeme všem účastníkům, kteří se tohoto deštivého metodického dne zúčastnili a vydrželi s námi až do konce.

Lukáš Tkáč