Štramberk Botanická zahrada -  hrozba zřícení části skal

Štramberk Botanická zahrada -  hrozba zřícení části skal
01. 11. 2013 | Rubrika: Správa skalních oblastí

Naléhavě tímto varujeme před zřícením převisů v lezecké oblasti Štramberk v Botanické zahradě a to konkrétně v lezeckých cestách „Černý expres“, „Na onen svět“ a „Černý pás“!

Podle informací Libora Holého z Frýdku Místku hrozí akutní zřícení převisů v lezeckých cestách „Černý expres“, „Na onen svět“ a „Černý pás“ v Botanické zahradě lezecké oblasti Štramberk. Chci proto z důvodů preventivní obezřetnosti vyzvat lezece, aby se až do odvolání  vyhnuli lezení těchto cest a pokud možno také cest „Ládíkova“, „Narovnání“ a „Sterjcovská“ a aby při návštěvě této lokality zohlednili skutečnost, že se jedná o bývalý kamenolom a své jednání jak na skále, tak také pod ní přizpůsobili riziku pádu ne jen jednotlivých kamenů, ale i rozsáhlejších skalních celků. Naposledy došlo ke zřícení celého skalního bloku v cestě „Hrana Májové“ v loňském roce.

Jiří Babača
předseda OVK Severní Morava