Školení správců skal v Jetřichovicích

16. 06. 2015 | Rubrika: Správa skalních oblastí

V sobotu 18. července 2015 se v Jetřichovicích v Českém Švýcarsku koná školení správců skal zaměřené hlavně na osazování fixního jištění. Na programu budou i trhací zkoušky a prezentace chemických malt. Školení povede předseda Centrální vrcholové komise Karel Berndt a Vladimír Těšitel, počítá se i s účastí zástupce firmy HILTI.

Začátek školení je v 10 hod., sraz na parkovišti u kiosku Pod Poštolčí věží. Budeme rádi, když svoji účast předem nahlásíte na e-mail 68Eo2W6_~gqDQOQ%-kBC.Zp4Ys, abychom věděli, s jakou účastí máme počítat.

Akce je určena především správcům skal. Od letošního roku bude platit, že odměny za výměnu jištění budou propláceny jen těm správcům, kteří budou řádně proškoleni. Konkrétně to znamená, že školení, které absolvovali, nesmí být starší než 5 let. Svoji účast na některém ze školení, která se konala v předchozích letech, si správci mohou ověřit na stránce Údržba skalních oblastí, kde jsou prezenční listiny ze školení. Doporučujeme, aby tuto kontrolu provedli i předsedové OVK.

Školení se mohou zúčastnit také prvovýstupci, kteří si chtějí být jisti, že fixní jištění v jejich cestách bude bezpečné.

Případné dotazy týkající se školení správců skal směřujte na předsedu CVK Karla Berndta - 68Eo2W6_~gqDQOQ%-kBC.Zp4Ys.

B. Valentová, sekretariát ČHS